6 lipca 2020

Wózki wielofunkcyjne, nazywane też hybrydami, łączą w sobie wózek głęboki dla niemowlaka, spacerówkę dla starszego dziecka oraz fotelik samochodowy dla malucha do 13 kg. Jak wszystkie tego typu produkty mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Warto przyjrzeć się specyfice tego rodzaju produktu zanim podejmiemy decyzję i zakupie.

Kupno wózka 3w1 to jednorazowy większy wydatek niż kupowanie wszystkich akcesoriów osobno. Jednak w ogólnym rozrachunku suma będzie mniejsza, tyle że do wydania za jednym razem. Jeśli chodzi o rozmiar to znów model wielofunkcyjny będzie większy i cięższy, ale wszystkie te sprzęty osobno zajmą więcej miejsca. Przyszli rodzice powinni wziąć pod uwagę w jaki sposób będą użytkować ten sprzęt. Czy mają zamiar często przewozić go w samochodzie? Albo czy będzie konieczność znoszenia go po schodach? Należy pamiętać, że do jego wagi dojdzie jeszcze rosnący ciężar dziecka i inne ewentualne akcesoria lub zakupy. Warto też zmierzyć bagażnik samochodu i sprawdzić wymiary wózka po złożeniu. Może się okazać, że aby zmieścić go do bagażnika trzeba będzie przesuwać fotele lub odpinać kółka. To byłby dodatkowy dyskomfort w codziennym użytkowaniu.

Ważne, aby wózek dziecięcy łatwo się składał. Tylko wtedy będziemy mogli w pełni wykorzystać dostępne funkcje. Możliwość założenia fotelika na stelaż będzie bardzo praktycznym rozwiązaniem. Jeśli musimy tylko na chwilę wyjść z samochodu nie warto przenosić śpiącego dziecka do wózka. Rodzice chwalą sobie to rozwiązanie za funkcjonalność.

Hybrydy są wózkami stabilnymi o łatwym manewrowaniu, tę zaletę daje im właśnie ciężar. Stosunkowo duże koła dają się wygodnie prowadzić i nie wpadają w nierówności. Zdają także egzamin na leśnych ścieżkach. Ponadto amortyzują wstrząsy, co ma wpływ na komfort malca. Jednak im większe koła, tym mniej poręczny staje się wózek przy przenoszeniu. Jeśli zamierzamy poruszać się tylko po równych chodnikach wystarczą mniejsze kółka. Takie założenia jednak często nie sprawdzają się w praktyce. Jeśli chodzi o koła skrętne, najlepiej będzie przymierzyć się do takiego modelu i samodzielnie sprawdzić jak nam się prowadzą.

W przypadku wózka 3w1 bardzo ważną częścią zestawu jest fotelik samochodowy. Należy uważnie mu się przyjrzeć. Dobry sprzęt tego typu powinien posiadać nie tylko atesty, ale także przejść testy zderzeniowe. Ich ocena to wyznacznik jakości fotelika. W tańszych opcjach często występują foteliki złej jakości, które nie zapewnią dziecku bezpieczeństwa. Warto zwrócić na to uwagę.

Kupno wielofunkcyjnego wózka może być świetnym rozwiązaniem na lata. Należy tylko dobrze przemyśleć swoje potrzeby względem takiego sprzętu i wybrać model optymalnie dopasowany do naszego stylu życia. Przy wyborze trzeba też przyjrzeć się szczegółom wykończenia wózka, amortyzatorom i kołom. Sprawdźmy też od razu jak sprawnie uda nam się go złożyć i rozłożyć. Wybór odpowiedniego modelu sprawi, że rozstaniemy się z nim dopiero kiedy nasza pociecha zacznie chodzić na własnych nogach i nie będzie już potrzebowała wózka.

Dodaj komentarz