29 kwietnia 2020

Wybór prezentu dla dziecka zazwyczaj stanowi spore wyzwanie. Jaki podarunek sprawić córce, chrześnicy czy innej dziewczynce z okazji jej święta? Ważne, aby była  to rzecz, która sprawi jej radość, a jednocześnie pozytywnie wpłynie na rozwój. Jeżeli jesteśmy w bliskich relacjach z rodzicami dziecka, możemy zapytać co sprawiłoby mu największą radość lub czego potrzebuje. W końcu znają swoją córkę najlepiej, a dla niej prezent i tak pozostanie niespodzianką.

Do prezentów o dużych walorach edukacyjnych zaliczymy książki, gry planszowe, układanki i zestawy kreatywne. Na tego typu produktach znajdziemy oznaczenie dla dzieci w jakim wieku są przeznaczone. Będą to pozycje zarówno dla maluchów jak i dziewczynek w wieku szkolnym. Kilkulatki uczęszczające do przedszkola zaczynają zawierać pierwsze przyjaźnie i uczą się zachowania w grupie. Wszelkie gry, które wymagają kontaktów rówieśniczych będą rozwijać te zdolności. Do wyboru mamy mnóstwo pozycji, poczynając od planszówek, przez gry karciane, elektroniczne, logiczne, aż do towarzyskich. Dla starszych dziewczynek sprawdzą się bardziej złożone pozycje, na przykład wszelkiego rodzaju układanie słów lub inne gry strategiczne. Dla uczennic, które mają już swoje określone zainteresowania, np. coś zbierają, warto wybrać odpowiedni egzemplarz do kolekcji. A może szczególnie lubią jakieś zwierzęta? Książka o koniach albo psach może wtedy wywołać uśmiech na twarzy.

Puzzle to już nie tylko tradycyjne płaskie układanki. Możemy rozejrzeć się za trójwymiarowym modelem do złożenia na przykład zamku księżniczki z ulubionej bajki. Popularne klocki występują także w wersji przeznaczonej specjalnie dla dziewczynek. Znajdziemy nieskomplikowane zestawy dla trzylatek bazujące na postaciach, składające się z kilkunastu elementów. A także komplety zawierające po kilkaset klocków z możliwością stworzenia wielu konstrukcji. Takie zabawki rozwijają wyobraźnię oraz pobudzają do logicznego myślenia.

Dla dziewczynek, które uwielbiają bawić się lalkami świetnym prezentem będzie wózek lalkowy. Najlepiej taki, który do złudzenia przypomina prawdziwy. Będzie można zabrać lalę na spacer, a do koszyczka włożyć niezbędne drobiazgi, które dziewczynka chce nosić przy sobie. Możemy wybrać wersję głęboką lub spacerową i oczywiście obicie w ulubionym kolorze obdarowywanej. Tego rodzaju zabawka wspiera zachowania empatyczne oraz uczy troskliwości.

Każdy dzieciak ucieszy się z nowego pojazdu! Istnieje szeroki wybór jeździków oraz rowerków biegowych i klasycznych. Mała sportsmenka z pewnością poczuje się wyjątkowa jeśli dostanie coś specjalnie dla dziewczynek. Taki prezent to rewelacyjny wybór zwłaszcza w cieplejszych miesiącach, aby nie trzeba było czekać z wypróbowaniem go ani chwili.

Jeśli rowerek już się znudził można się przerzucić na hulajnogę! To bardzo modny sprzęt ostatnich sezonów i nic nie wskazuje na to, żeby jego popularność miała się zmniejszyć. Poręczny, składany model możemy zabrać ze sobą na wyjazd. A jeśli kupujemy pojazd dla dziewczynki w wieku szkolnym całkiem możliwe, że posłuży jej przez długie lata. Tego typu sprzęt jest przystosowany także do użytku przez młodzież, a nawet dorosłych.

Często dzieci, zwłaszcza te młodsze, reagują chęcią posiadania na każdą zobaczoną nowość. Niekoniecznie jednak przekłada się to na dłuższe zainteresowanie daną zabawką. Warto więc wybrać coś co będzie sprawiać radość nie tylko w momencie rozpakowania prezentu. Zabawki doskonalące umiejętności dziecka to inwestycja w jego rozwój.

Dodaj komentarz