20 kwietnia 2020

Zabawy na świeżym powietrzu to świetna okazja na dotlenienie się , łapanie promyków słońca i ćwiczenie koordynacji ruchowej. Jeśli są to gry z rodzeństwem lub rówieśnikami dodatkowo dziecko nabiera umiejętności społecznych. Zarówno maluchy jak i kilkulatki mogą korzystać z zabawy na podwórku. Zabawki ogrodowe dla dzieciZdarza się jednak, że dziecko przyzwyczajone do spędzania czasu przed komputerem trzeba zachęcić do wyjścia. Warto pokazać milusińskiemu jak wiele możliwości daje hasanie na zewnątrz. Zaproponujmy dziecku wspólne wyjście na zewnątrz, a na pewno szybko się przekona, że to ciekawsza opcja spędzania wolnego czasu niż gapienie się w monitor lub ekran.

Każde dziecko marzy o własnym basenie! Spraw mu ogromną radość dając możliwość zabawy w kostiumie kąpielowym nie opuszczając podwórka. Pod czujnym okiem rodzica odpoczywającego w cieniu będzie się mogło pluskać do woli. Możemy dostosować rozmiar basenu do wieku dziecka – od mini baseników aż do całkiem sporych. Będzie to stanowić świetną atrakcję dla dzieciaków w każdym wieku. Maluchy możesz dodatkowo wyposażyć w dmuchane rękawki, kółko i przynieść kilka zabawek, których używacie podczas kąpieli w wannie. Trochę starsze dzieci świetnie będą się bawiły balonikami na wodę. Wreszcie można chlapać dookoła nie martwiąc się o zalaną podłogę.

Stara, dobra piaskownica nigdy nie traci na atrakcyjności. Składana z dwóch części da nam pewność, że piasek pozostaje czysty, ponieważ po prostu zamkniemy ją na noc. Mały budowniczy posiadający wiaderko pełne potrzebnych akcesoriów, takich jak łopatki, grabki i foremki, będzie nam z dumą prezentował swoje zamki z piasku.

Zabawki ogrodowePodpatrując czym na dworze zajmują się dorośli, dziecko z pewnością będzie chciało ich naśladować. Jednak nie we wszystkich czynnościach może brać udział ze względu na bezpieczeństwo. Zróbmy mu zatem frajdę dziecięcym odpowiednikiem dorosłego sprzętu. Maluch może kosić trawę, urządzać grilla, a nawet pracować przy betoniarce. A może mała ogrodniczka chciałaby pomóc mamie w pieleniu ogródka? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby profesjonalnie zaangażowała się w to zajęcie przy użyciu bezpiecznego sprzętu. Sekator, szpadelek, taczka do wywożenia chwastów – nasz mały pomocnik będzie miał pełne ręce roboty! Dziecko nie tylko na dłużej zajmie się zabawą w ogrodzie, ale też poczuje się ważne. W końcu będzie brało udział w dbaniu o wspólne podwórko. Stworzymy przy tym okazję do pierwszej lekcji przyrody, wszak na naukę nigdy nie jest za wcześnie. Może nawet zachęci to dziecko do jedzenia warzyw, które pochodzą z jego własnej uprawy.

Dla sportowców możemy stworzyć mini boisko do gry w piłkę lub plac do trenowania rzutów do kosza. Dostępne też są zestawy małego golfisty czy kręgle. Dzieci będą zachwycone rozegraniem turnieju z rodzicami lub innymi członkami rodziny.

Jeśli dysponujesz większą ilością przestrzeni możesz urządzić na podwórku plac zabaw. Huśtawki, zjeżdżalnie, drabinki i tunele – korzystając z tych elementów stworzysz prawdziwy małpi gaj. Twój ogród przestanie być pusty i cichy – okrzykom radości nie będzie końca. A może trampolina? Dostarczy mnóstwo frajdy i pozytywnej energii nie tylko dzieciakom, dorośli też chętnie poskaczą. Taka zabawa to świetny sposób na rozluźnienie po ciężkim dniu pracy. Nie zapominajmy też o wszelkich pojazdach, którymi można się poruszać po utwardzonym podwórku. Jeździki, rowerki biegowe, hulajnogi – to wszystko może być dodatkową zachętą do wyjścia na dwór.

Zabawki na podwórkoCzęść zabawek możemy też wynieść z domu i urządzić na przykład wyścigi samochodów na chodniku lub zorganizować piknik dla lalek na kocu rozłożonym na trawie. Być może stare, zapomniane sprzęty leżące gdzieś na strychu zyskają zupełnie nową, atrakcyjną funkcję.

Wystarczy troszkę starań i sprawimy, że naszemu dziecku spodoba się aktywność na świeżym powietrzu i niechętnie będzie wracało z podwórka. Z czasem samo zacznie wymyślać kolejne zabawy, co rozwinie jego kreatywność. Na początek dajmy maluchowi dobry przykład i pokażmy, że nie ma nic przyjemniejszego niż wspólne spędzanie czasu poza domem.

Dodaj komentarz