14 kwietnia 2020

Pierwsze urodziny dziecka to bardzo radosna okazja do świętowania. Warto ten dzień spędzić w gronie najbliższej rodziny. Organizacja takiego przyjęcia wymaga sporo wysiłku, ale jeśli zaplanujemy wszystko wcześniej oszczędzi nam to stresu w przeddzień imprezy. Roczek to jubileusz malucha, który oficjalnie przestaje już być niemowlęciem. Nie zapominajmy jednak o tym, że jest to również święto rodziców, którzy obchodzą rocznicę powitania dziecka na świecie. Nie musi to być huczna impreza z wieloma gośćmi. Ważne, aby w miłym gronie powspominać ten niezwykły pierwszy rok z życia dziecka.
Nie będzie to jeszcze kinderbal, ponieważ roczniak jest na to zdecydowanie za mały. Lepiej zapewnić mu bezpieczne miejsce do swobodnej zabawy, na przykład na rozłożonym kocu. Zaproszeni goście na pewno chętnie wezmą w niej udział. Jeśli urządzamy imprezę w domu, dziecko będzie czuło się komfortowo i można polecić opiekę nad nim komuś z bliskich. Bez problemu wtedy zajmiemy się podawaniem dań i przekąsek. Jeśli na przyjęciu będą inne dzieci warto przygotować coś specjalnego dla nich. Powodzeniem cieszą się zabawnie udekorowane babeczki.
Dekoracje zapewne będą zdominowane przez kolor różowy lub błękitny. Nie zaszkodzi jednak dodać inne pastelowe barwy, jak miętową zieleń lub lawendowy fiolet, tak aby całość pięknie się komponowała. Tort możemy zamówić – istnieje możliwość przygotowania go przez profesjonalistę praktycznie w każdym kształcie i wzorze. Ale domowy wypiek wcale nie musi być gorszy. Łatwo ozdobimy go topperem na wykałaczkach. No i oczywiście obowiązkowa jedna świeczka – może maluchowi nawet uda się ją zdmuchnąć. Jeśli nie od razu, to na pewno znajdzie się ktoś chętny do pomocy.
Poprośmy jednego z gości o robienie zdjęć podczas imprezy. Organizatorzy mogą być zbyt zaaferowani, żeby o tym pamiętać. Fotografie staną się świetną pamiątką dla dziecka kiedy trochę podrośnie. Na razie jubilat, choć to najważniejsza osoba na przyjęciu, będzie po prostu cieszył się z obecności ludzi przy których dobrze się czuje. Świetnym pomysłem jest też stworzenie dekoracji ze zdjęć, które zrobiliśmy malcowi na różnych etapach życia. Łatwo będzie je zawiesić na wstążeczce przypinając ozdobnymi klamerkami. Możemy w ten sposób udokumentować każdy miesiąc po kolei.
Zadbajmy o to, aby pojawiły się akcenty z jedyneczką, będą świetnie wyglądać na zdjęciach. Możemy w ten sposób udekorować tort i inne słodycze. Na pewno znajdzie się miejsce na rozwieszenie girlandy urodzinowej. Dekorację mogą dopełniać bibułowe pompony, rozety lub kule honey combs. Mamy ogromny wybór balonów na tę okazję. Hitem jest wielka dmuchana jedynka. Oprócz tego możemy zdecydować się na balonowy bukiet lub luźno puścić je pod sufitem. Dzieci będą na pewno zachwycone, ale balony wywołają uśmiech u gości w każdym wieku.
Jeśli zdecydujemy się na podawanie gorących dań, dobrze będzie poprosić kogoś o pomoc. Tak, aby mama jubilata nie musiała spędzić całej imprezy w kuchni. Dobrym rozwiązaniem jest też tzw. szwedzki stół, który daje gościom swobodę sięgania po przekąski w dowolnej chwili.
Organizatorzy roczkowego party na pewno spotkają się z pytaniami: Co podarować w prezencie urodzinowym? Roczne dziecko zapewne zgromadziło już sporą kolekcję zabawek. Jeżeli więc nie mamy miejsca na kolejne, może warto zastanowić się nad praktycznym prezentem. Przemyślmy wcześniej czy nie czekają nas w najbliższym czasie większe wydatki związane z maluchem. Może potrzebny będzie nowy wózek, fotelik samochodowy lub jakiś inny sprzęt służący naszej pociesze? Jeśli mamy bliski kontakt z zaproszonymi gośćmi, możemy delikatnie zasugerować składkę na jeden większy prezent.
Pamiętajmy, że przyjęcie urodzinowe ma być przyjemnym, rodzinnym wydarzeniem a nie stresującym kłopotem. Nie stawiajmy sobie zatem wymagania, aby wszystko przebiegło idealnie. Będzie jeszcze wiele urodzinowych zabaw do zrealizowania. Cieszmy się po prostu ze spędzonego wspólnie z dzieckiem pierwszego roku.

Dodaj komentarz